Başkandan
Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı

          Sporun güzelliklerinden duyulan derin coşku ve özünde dostluk olan tüm sportif etkinlikler,sporda bir araya gelmemizin temel dayanağıdır. Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak,spor kültürünün desteklenmesi , geliştirilmesi toplumun her kesiminin keyif aldığı , sporun aynı zamanda spor yapma hazzı için teşvik edildiği bir hedef olarak belirledik

           Ancak ister sporcu ,ister çalıştırıcı.ister yönetici,ister izleyici olalım;sporun amatör özelliğini ve keyfini yitirmemesi için çabalamalıyız. Aksi takdirde; ne yazık ki sıklıkla karşımıza çıkan sporda şiddetin ve adil olmayan oyunun  bizi kuşatmasını engellemeliyiz.

        Günümüzde insanın  hareketsiz kalmasının, bağlı sağlık sorunlarının ve sosyal problemlerinin  doğmasına zemin oluşturduğu kuşkuya  yer bırakmayacak şekilde bilinmektedir. Bu anlamda  spor  bir yaşam olayıdır ve  insanın yaşama kalitesiyle direk veya dolaylı olarak ilişkidedir. Bu nedenle; herkes için spor prensibini  göz önünde  bulundurarak,sporun geniş toplum kesimlerine ulaşması,genciyle,yaşlısıyla,engellisiyle,kadını,erkeği ile herkesi kapsamasını umuyoruz.

      Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak her seviyedeki  sportif katılımı cesaretlendirmek ve artırmak,uygun gelişimi için imkan oluşturmak, spor etkinliklerine ve hizmetlerine  erişimin artırmasına katkıda bulunmak birinci önceliğimizdir. Sporun hümanist  yanını  ön plana çıkarmak,sporun estetik  yönünden  haz alan  bir bakış  açısına sahip olmak,mücadele içinde bulunulan rakibi  dost bilmek, bu tip güzel davranışları teşvik etmek,Rize  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun hedefleri  açısından önem arz etmektedir.

   Rize'mizi sporla bütünleşmiş bir yaşam kültürünün yaygınlaşmasına hep birlikte katkı sağlama temennisiyle.

Ali ÇELİK
Rize Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkanı

Bu içerik 2182 kez okundu